У ДБР пояснили, чому Чорновол не захотіла нічого розказувати слідчим під час допиту

14 квітня під час допиту в Державному бюро розслідувань колишня нардепка Тетяна Чорновол відмовилася від будь-яких показів. Її підозрюють в умисних діях, що призвели до смерті людини.

“У територіальному управлінні Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, відбувся допит Чорновол Т., підозрюваної в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині, вчиненого за попередньою змовою групою осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). У ході допиту підозрювана відмовилася від надання будь-яких показів, посилаючись на ст. 63 Конституції України”, – повідомила пресслужба ДБР.

У статті 63 Конституції сказано: “Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист. Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду”.

Нагадаємо, раніше колишній депутатці Тетяні Чорновол офіційно оголосили про підозру в умисному вбивстві.

У будинку ексдепутатки провели обшук і вилучили арсенал холодної та вогнепальної зброї. У разі доведення провини підозрюваній загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Після цього п’ятий президент України Петро Порошенко назвав справу проти Чорновол “перемогою сил реваншу” і закликав президента Володимира Зеленського припинити свавілля.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *