Рада розблокувала розгляд банківського законопроєкту

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон про зміни до регламенту, який спростить розгляд законопроєктів, до яких подали більш ніж 1000 правок.

За  №1043 “Щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури”, у другому читанні проголосували 242 депутати з необхідних 226.

Згідно з пояснювальною запискою, пропонується, щоб не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів (150 депутатів), президент або Кабінет міністрів могли внести проєкт постанови Верховної Ради про скасування рішення щодо прийняття закону, постанови чи іншого акта в цілому.

Також тільки за процедурними рішеннями парламенту можуть проводити обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з подальшим голосуванням за її ухвалення, виключення у цілому чи її частини.

У такому ж порядку можуть порушувати питання про розгляд пропозиції чи поправки до тексту статті законопроєкту, який ухвалили у першому читанні, якщо така правка відсутня у запропонованій головним комітетом редакції.

Нагадаємо, народні депутати України подали до законопроєкту про неповернення банків колишнім власникам понад 16 тисяч поправок. Така кількість правок — рекорд за всі часи роботи Верховної Ради України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *