"Повторення помилки Порошенка": експерт розповів, чому у Зеленського вирішили призначити Саакашвілі в уряд і до чого це може призвести

Призначення колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі до українського уряду може стати помилкою президента Володимира Зеленського, оскільки це може призвести до конфліктів всередині Кабінету міністрів.

Про це у коментарі ТСН.ua розповів політичний експерт Володимир Фесенко.

“Чи буде вдалим це призначення? Я скажу відверто – я скептично ставлюся. Більше того, я вважаю, що якщо Саакашвілі буде призначений віцепрем’єром в уряд – це буде повторення помилки Порошенка. Чому? Тому що Саакашвілі дуже потужна, харизматична особистість. Він лідер. І він не захоче ділитися лідерським статусом із іншими людьми. І неминуче виникнуть конфлікти в уряді”, – каже він.

За словами експерта, президент Зеленський уже тривалий час шукає кандидата на посаду віцепрем’єра із економічного розвитку і врешті зупинився на кандидатурі Саакашвілі, якого, можливо, просуває дехто із оточення президента.

“Саакашвілі підтримував Зеленського під час президентських виборів. Насамперед, думаю, тому що проти Порошенка. Потім були спільні знайомі, контакти із частиною команди Зеленського. І в принципі Саакашвілі позитивно відгукувався про діяльність нового молодого президента України. Я думаю, що це теж вплинуло. І можливо також впливало на деяких людей в команді президента і на самого Зеленського історія Саакашвілі. Отой міф великого реформатора, який склався в Грузії. У нас щоправда в Україні історія Саакашвілі була не такою успішною, скоріше навпаки. І над цим треба замислитися. Але успішний досвід реформ у Грузії, він впливав на частину команду Зеленського. Тому перебираючи різні кандидатури, вони зупинилися на кандидатурі Саакашвілі. Тим більше, що скоріше за все, команда Саакашвілі через різних посередників надсилала сигнали, що він зможе війти в уряд і взяти на себе економічний блок”, – пояснив Фесенко.

Однак експерт вважає, що поява Саакашвілі в уряді спричинить конфліктність між ним та іншими урядовцями, а також прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, і це буде боротьба за лідерство.

“Спочатку це буде протистояння, змагання із прем’єр-міністром за те, хто більш досвідчений, хто більш розумний, хто краще знає, яке рішення ухвалювати. Далі давайте не забувати – дуже непрості стосунки були у Саакашвілі з Аваковим. А Аваков не остання людина в уряді. І можуть оці складні відносини зараз знову спалахнути і вилитися в новий конфлікт. Неминуче це буде у публічній сфері. А Зеленський дуже не любить конфліктів у своїй команді. І йому про це треба пам’ятати”, – зазначив він.

На думку Фесенка, компетентність Саакашвілі не можна ставити під сумнів, однак проблема полягає саме у його темпераменті та конфліктності.

“Немає сумнівів, він компетентний. Це людина, яка керувала Грузією дві каденції, яка має досвід реформ, купу міжнародних зв’язків. Немає сумнівів у його компетентності. Проблема не в компетентності, а в його конфліктності, в його темпераменті. Такі люди із такими лідерськими задатками не можуть ділити владу з іншими. Або він головний і всі інші йому підкоряються прямо або опосередковано, або буде конфлікт з іншим лідером”, – наголошує політолог.

Нагадаємо, у “Слузі народу” повідомили ТСН.ua, що лідера українського “Руху нових сил” Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єром із питань реформ. Сам Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від президента України Володимира Зеленського стати віцепрем'єром з питань реформ. Політик зауважив, що пов’язує з командою Зеленського великі надії для України і готовий працювати у непростий час, коли на країну чекає дуже складний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *