"Плівки Деркача": чим записи розмови нібито Порошенка і Путіна можуть зашкодити усій державі

Останнім часом у світі чимало скандалів з приводу розмов лідерів держав. Ще не забулися розмови президентів США Дональда Трампа та України Володимира Зеленського. Досі ображені на Білий дім канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон.

А українці цього тижня аналізували ледь не по звуках невже і справді так приязно у 2015 році розмовляв п'ятий президент України Петро Порошенко із президентом РФ Володимиром Путіним. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Оприлюднив записи не менш скандальний персонаж: ексрегіонал Андрій Деркач.

Поблажливі інтонації в голосі, який схожий на голос Порошенка, і “обнимаю вас” у відповідь начебто від російського лідера Путіна не надто схожі на суху дипломатичну розмову двох заклятих ворогів. З часу кривавих боїв за Дебальцево, з тисячами загиблих, поранених і захоплених в полон минуло лише ледь півтора місяці. А тон перемовин на цих плівках, як у дружніх бізнес-партнерів.

Закриті телефонні перемовини родом з 2015 року раптом стали доступними і змусили всіх буквально прозріти, а може все було просто грою на публіку? Адже в той час Петро Порошенко ледь не проклинав Путіна – вимагав санкцій і трибуналу. Не приховував свого презирства до Путіна Порошенко і в Мінську під час рукостискання на перемовинах 11-12 лютого 2015 року. А вже за пару місяців (30 квітня 2015 року) нібито станеться ця мила бесіда, яка б не мала потрапити в публічний простір.

Ми не можемо стверджувати, що ці плівки автентичні. Однак, вони спрацювали наче ядерна бомба у політичному просторі. Записи дають чітку картину наскільки сильно може відрізнятись публічний образ від справжніх намірів. З одного боку аудіокомпромат може продемонструвати, що лідери держав прагнуть налагодити діалог після важких переговорів у Мінську. І судячи зі всього не вперше.

З чотирьох хвилин аудіозапису половина присвячена обговоренню економічним перспектив. І ось тут виникає питання, на що саме натякає нібито Порошенко? Логічним було б подумати про ситуацію в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Але до повної економічної блокади з моменту цієї розмови залишатиметься ще два роки. І тут не можна не згадати Ліпецьку фабрику кондитерської імперії “Рошен”. Буквально за два дні до розмови нібито Порошенка з Путіним, російський слідчий комітет арештував майно компанії, звинувативши її у махінаціях з податками на 180 мільйонів рублів.

Як з'ясується згодом, фабрика, не зважаючи на арешт майна та публічні спроби її продати, дасть непогані прибутки. Навіть попри те, що логотип “Рошен” на цукерках для російського споживача довелось прибрати, стверджував її директор.

“Можу лише відповісти, що в цілому бізнес в Росії залишався прибутковим”, – казав в інтерв'ю для “Ліга. Бізнес” директор Ліпецької фабрики ROSHEN Олег Казаков.

А ще ж було підвішене майно Порошенка в окупованому Криму.

В партії “Європейська солідарність” тим часом аудіозаписи назвали грубо змонтованим фейком та помстою Кремля.

У самому Кремлі зробили вигляд, що взагалі нічого не відбулося.

Та удар по репутації “Євросолідарності” вже відбувся. Хто міг організувати цей злив? Адже запис розмов, скоріше за все, вели, обидві сторони. Та де стався витік? І тут важливо придивитись до того, хто саме оприлюднив аудіозапис. Народний депутат Андрій Деркач вже не вперше зливає компромат на Порошенка. Перші серії аудіозаписів стосувались його таємних перегорів з Джо Байденом. І викликали бурхливу реакцію за океаном. Тож має доступ до архівів спецслужб, через посередників, або напряму. Хоч сам це заперечує.

“Мені ці аудіозаписи передали журналісти-розслідувачі”, – заявив Деркач.

Однак беззаперечним залишається факт, що витік інформації з високих кабінетів стається не вперше. Один з таких ледь не вибив президента США з Білого дому. Ще один, вже в Україні, випхав Олексія Гончарука з крісла прем'єр-міністра. Останній – це привіт не лише Петру Порошенку, а й європейським лідерам.

І основна небезпека для країни в тому, що ми вже продемонстрували – розмови за зачиненими дверима, по захищених лініях ніяк не захистять від витоку інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *