Переговори про звільнення українців із окупованого Криму та Росії тривають – Єрмак

Україна продовжує переговори про звільнення українців, яких утримують в анексованому Криму та Росії.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

“Тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії”, – заявив він.

За словами Єрмака, ще рік тому не було жодної активності щодо питання взаємного звільнення утримуваних осіб, а сьогодні вдалося побудувати дуже ефективну переговорну конструкцію.

“Розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – ми повертаємо 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. Взаємні звільнення – це завжди дуже кропітка робота. Є багато спірних моментів, які вимагають ретельного опрацювання, і ми над ними працюємо. Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату “всіх на всіх”, – наголосив він.

За словами Єрмака, Україна забирає усіх своїх громадян без винятку.

“Саме так вчиняють сильні країни, які цінують своїх громадян. Президент Володимир Зеленський неодноразово підкреслював, що ми будемо боротися за життя кожного громадянина України. Програма обміну “всіх на всіх” працює ефективно і в цілодобовому режимі. Постійно працюють погоджувальні комісії, перевіряються усі заяви родичів. Миттєво вносяться будь-які корективи. Все це – заради українців, яких маємо витягнути з пекла полону”, – резюмував керівник Офісу президента та подякував усім, хто залучений до процесу.

Нагадаємо, 16 квітня розпочався один із етапів обміну полонених за формулою “всіх на всіх”. Під час цього етапу Україна забере з тимчасово окупованої частини території Донецької області 8 українців (віддасть 10 осіб) і з “ЛНР” – 11 українців в обмін на 8 осіб. Згодом один із полонених відмовився повертатися на підконтрольну бойовикам територію.

Як відомо, 29 грудня неподалік КПВВ “Майорське” на Донбасі відбувся масштабний обмін утримуваними особами. На підконтрольну Україні територію повернулися полонені, яких утримували бойовики “Л/ДНР”. Зокрема, серед них танкіст Богдан Пантюшенко, спецпризначенці Сергій Глондар та Олександр Коріньков, журналіст Станіслав Асєєв та багато інших.

Водночас, росіянам віддали організаторів теракту в Харкові, коли загинуло четверо осіб, ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах на Майдані, а також низку російських диверсантів, сепаратистів, шпигунів та терористів. Україні повернули 76 людей (12 військових та 64 цивільних) в обмін на 127 осіб зі списку ОРДЛО. СБУ вже назвала імена всіх звільнених українців.

Ввечері, 29 грудня, звільнені з полону українці прилетіли до аеропорту Бориспіль, де їх зустрічали рідні та президент України Володимир Зеленський. Пізніше у лікарні розповіли, що звільнені в результаті обміну полонені українці мають хронічні хвороби, але стан усіх дозволяє говорити про відсутність потреби невідкладного оперативного втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *