МЗС закликало Росію допомагати хворим на коронавірус на тимчасово окупованих територіях

Міністерство закордонних справ України на тлі пандемії коронавірусу звернулося до Росії з вимогою надавати невідкладну медичну допомогу тим, хто проживає на окупованих територіях, а також політв'язням. Про це йдеться на сайті відомства.

“В умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість станом забезпечення захисту життя та здоров’я населення тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей”, — йдеться в повідомленні.

У МЗС стверджують, що агресія з боку РФ робить надання українською стороною допомоги населенню тимчасово окупованих територій неможливим.

”В умовах продовження бойових дій та фактичного закриття окупаційною адміністрацією доступу для СММ ОБСЄ, установ ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних гуманітарних організацій, ускладнюється також і допомога з боку міжнародної спільноти”, — стверджують в міністерстві.

Посилаючись на Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни, українські дипломати вчергове наголошують на зобов’язанні РФ як держави-окупанта вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на забезпечення захисту життя та здоров’я населення цих територій.

Також у МЗС закликали регулярно надавати інформацію про поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на тимчасово окупованих нею українських територіях, а також щодо заходів із надання допомоги населенню цих територій у зв’язку з пандемією.

”Закликаємо РФ також забезпечити у повному обсязі право на життя та доступ до медичного забезпечення незаконно ув’язнених громадян України, надати безперешкодний та безпечний доступ представників міжнародних моніторингових місій та Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також лікарів до населення тимчасово окупованих територій з метою проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування, а також надання гуманітарної допомоги”, — підкреслюють в МЗС.

Міністерство направило Росії ноту з цими вимогами та закликали міжнародку спільноту сприяти розблокуванню Росією доступу до тимчасово окупованих територій України для надання такої допомоги.

У вівторок, 14 квітня, у Донецькій області від нового типу коронавірусу COVID-19 одужала лікарка.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *