"Ми ніколи не поверталися спиною до Росії": Тихановська пояснила свою позицію щодо РФ і діалогу з Путіним

Білоруська опозиціонерка і екскандидатка у президенти Світлана Тихановська дала інтерв'ю російському виданню “РБК” і пояснила про своє ставлення до Росії і Володимира Путіна. Вона виразила впевненість, що Росія і Білорусь є і залишаться дружніми країнами, але їй шкода, що Путін підтримав Лукашенка. 

Про це йдеться в її інтерв'ю “РБК”. 

Тихановська не змогла відповісти на запитання, чому досі не мала контакти з офіційними представниками Кремля: “Це ж справа кожної країни. Хтось підтримує нас, хтось не підтримує. Але, звичайно, ми з Росією дружні країни, і я знаю, що росіяни, як люди, підтримують білорусів. І нам дуже шкода, що пан Путін підтримав Лукашенка, а не білоруський народ. Але це його рішення, його вибір, ми на нього ніяк вплинути не можемо. Але ми завжди відкриті, наша Координаційна рада завжди відкрита до діалогу. Я теж відкрита до діалогу з представниками Російської Федерації”.

Опозиціонерка нагадала, що не збирається боротися за президентське крісло у Білорусі, але вважає, що місце Лукашенка може зайняти новий “сильний лідер, з яким Путін знайшов би про що домовитися і розмовляв би з ним, як з рівним”.

“Ви розумієте, все-таки Володимир Путін – мудрий керівник. Він же розуміє, що все, що говориться, – це фантазії однієї людини. І він розуміє, що ми завжди говорили, що відкриті до діалогу. І ми ніколи не поверталися спиною до Росії, я маю на увазі білоруський народ. Ми дружні країни, ми хочемо такими залишатися”, – додала вона. 

Окремо вона пояснила про свою позицію щодо кредиту у 1,5 млрд доларів, який Лукашенку видала Москва. Вона заявила, що наступна білоруська влада в праві не повертати Росії грошей:

“В очах людей у ​​Лукашенка не має легітимності, вони його не вибирали. І коли людина бере кредит, а віддавати цей кредит повинні білоруси, які не визнали і не визнають цю людину, то про що може йтися? Звичайно, це може бути емоційною заявою, але я її зробила, тому що насправді ми розуміємо, на що підуть ці гроші. Так, частина їх піде, як нам заявляють, на закриття раніше виданого кредиту, але решта грошей, ви думаєте, вона на що піде? На знищення своїх же людей. Починають бронежилети закуповувати. Ви від кого захищаєтеся? Від беззбройних людей?”

Нагадаємо, 21 вересня Світлана Тихановська виступить на засіданні міністрів закордонних справ Європейського Союзу у Брюсселі. Під час засідання Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ обговорить ситуацію у Білорусі та простести після президентських виборів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *