Кравчук заявив, що Росія заблокує роботу ТКГ, якщо Верховна Рада не змінить постанову про вибори в ОРДЛО

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що у процесі переговорів все упирається в одне – Росія і ОРДЛО вимагають Верховну Раду змінити постанову про місцеві вибори. Інакше, на думку Кравчука, робота у ТКГ буде заблокована, так само як і майбутній обмін полоненими. 

Про це сказав в коментарі “Суспільному”. 

“Сьогодні вже очевидно, на всіх зустрічах Тристоронньої контактної групи, всі питання, які обговорюються упираються в одне: Росія і ОРДЛО заявляють офіційно, що поки не буде змінена постанова Верховної Ради, то всі питання будуть заблоковані”, – заявив Кравчук.

Водночас він не впевнений, чи Верховна Рада підтримає зміни до постанови, а також додав, що Україна має шукати відповіді на всі питання, навіть якщо бажання домовлятися є лише з боку Києва.

Нагадаємо:

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкинув можливість перегляду постанови ВР про місцеві вибори, чого вимагає Росія для проведення виборів на окупованих територіях “Л/ДНР”. Водночас нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура заявив, що фракційна більшість готова підтримати внесення змін. 
11 вересня на зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки” Росія почала вимагати, щоб українська сторона погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні, ухваленої 15 липня, аби провести вибори на окупованих територіях Донбасу. Нині постанова передбачає, що місцеві вибори на окупованих територіях можуть відбутися лише після припинення окупації, виведення усіх незаконних збройних формувань з території України та відновлення контролю за кордонами.
Представники незаконних збройних формувань “Л/ДНР” вимагають у ТКГ, щоб український парламент змінив постанову про місцеві вибори, щоби провести їх і на окупованих територіях Донбасу, інакше вони відмовляться від обміну полоненими. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *