Кравчук назвав умову, за якої переговори щодо Донбасу можуть перенести з Мінська до Відня

Можливе перенесення переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу з Мінська до Австрію залежить від рішення ОБСЄ. Але, якщо ситуація в Білорусі не стабілізується, для перемовин у будь-якому разі доведеться шукати інше місце.

Про це сказав голова української делегації в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю “Страна.ua”.

“Рішення про перенесення ухвалює ОБСЄ – як модератор. Тут мова йде про майданчик міжнародного характеру. Відповідно і рішення будуть ухвалювати на міжнародному рівні”, – пояснив Кравчук.

Водночас, за словами Кравчука, якщо у Білорусі нічого не зміниться, то “очевидно, потрібно буде шукати інший майданчик”. І, як зауважує перший президент, пропозиція австрійського канцлера, який запропонував сприяння своєї країни, є хорошим варіантом.

“Це хороша пропозиція. Зараз політична ситуація в Білорусі не сприяє тому, щоб ми працювали на Мінському майданчику. Народ піднявся проти Лукашенка, і все говорить про те, що протести триватимуть. Працювати в таких умовах дуже складно”, – заявив Кравчук.

Нагадаємо, раніше канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що його країна готова прийняти у себе представників Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі. Відень також обіцяє сприяти врегулюванню ситуації на сході України.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *