Комітет відхилив чверть поправок до законопроєкту про неповернення банків колишнім власникам

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики відхилив 4770 поправок, внесених до законопроєкту про неповернення виведених з ринку банків ексвласникам.

Про це заявив голова комітету Данило Гетманцев, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Наразі в таблиці вже є, і це остаточна кількість, 16572 поправки, з яких на сьогодні відхилено 4770 поправок. Можливо, під час редагування таблиці ці цифри зміняться, але різниця буде невеликою”, – сказав він.

За словами Гетманцева, більшість правок враховані або повністю, або редакційно, а з ухваленням в цілому законопроєкту №1043 про зміни до регламенту процедура розгляду решти правок і документа загалом значно спроститься.

“Комітет розгляне процедуру розгляду цього законопроєкту, яка, за пропозицією підкомітету з банківської діяльності, буде спрощеною. Тобто ми будемо рухатися не від поправки до поправки, а від пункту законопроєкту до пункту – таких більше 60…” – пояснив голова фінансового комітету.

Окремо Гетманцев спрогнозував, що законопроєкт буде розглянуто до кінця наступного тижня і передано на розгляд парламенту.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі “Слуги народу” нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи “За майбутнє” Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від “Слуги народу” Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *