Ексзаступник Луценка отримав посаду в МЗС України: якими напрямами він займатиметься

Колишній заступник генпрокурора Євген Єнін призначений заступником міністра закордонних справ України.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook очільник МЗС Дмитро Кулеба.

“Сьогодні в дипломатію з моєї ініціативи повертається Євген Єнін. Щойно уряд призначив його на посаду заступника міністра закордонних справ”, – написав він.

За словами Кулеби, Єнін куруватиме справи щодо збитих рейсів MH17 і PS752 в Ірані, а також щодо юридичного переслідування держави-агресора в міжнародних судах.

“Більш ніж солідний досвід у цій сфері у нього вже є – три роки до цього він займався в Генпрокуратурі збиранням та переданням до міжнародних судів доказів порушення Росією міжнародного права. На початку своєї кар’єри Євген майже десять років займався придністровським конфліктом і отримав нагороду “За мужність” третього ступеня (нагорода говорить сама за себе). Це дає йому глибоке розуміння загроз та пасток врегулювання конфліктів, в які не потрібно потрапляти”, – зазначив міністр.

Також очільник українського МЗС додав, що Єнін куруватиме американський та азійський напрями зовнішньої політики України і консульську службу.

“Тут я доручив йому особливу увагу приділяти цифровізації, насамперед запуску системи “Електронний консул”. Це зробить консульські послуги простішими та доступнішими для громадян”, – резюмував Кулеба.

Нагадаємо, 24 квітня 2019 року заступник генерального прокурора України Євген Єнін написав заяву про відставку за власним бажанням. Він зазначив, що “зробив вибір на користь своїх принципів” та додав, що в політику не збирається.

Єнін був призначений заступником генерального прокурора України в червні 2016 року. Саме цей цей заступник Луценка керував розслідуванням скандальної справи про багатомільйонні розкрадання олігарха-втікача Сергія Курченка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *