• Нд. Лип 21st, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Сьогодні у Вінниці ясна й тепла погода – Вінниця Преспоінт

ВідФролова Марія

Кві 10, 2024
Сьогодні у Вінниці ясна й тепла погода – Вінниця Преспоінт

Удень у Вінниці на деякий час небо затягнеться хмарами, але ввечері та вранці очікується ясна погода без опадів.

За останні 130 років 10 квітня були зафіксовані такі екстремальні температури:

  • максимальна – 24.2° у 1973 році,
  • мінімальна – (-5.3°) у 1997 році.

За народним прогнозом, в минулі часи у цей день, коли закінчувалися заморозки, виганяли худобу на пасовисько. Також спостерігали за джмелями й комарами, які з цього дня починали з’являтися. Наші предки робили прогноз погоди за поведінкою птахів: якщо птахи будували гнізда на сонячній стороні, передбачалося прохолодне літо, а якщо на тіньовій — то тепле.

Попередня публікаціяНа Вінниччині засіяли вже понад 60 тисяч гектар
Наступна публікаціяАстрологічний прогноз для знаків зодіаку на 10 квітня

Удень у Вінниці на деякий час небо затягнеться хмарами, але ввечері та вранці очікується ясна погода без опадів. За останні 130 років 10 квітня були зафіксовані екстремальні температури. Максимальна температура була 24.2° у 1973 році, а мінімальна температура становила -5.3° у 1997 році.

Цікаво, що за народним прогнозом, в минулі часи у цей день, коли закінчувалися заморозки, виганяли худобу на пасовисько. Це було важливим моментом для селян, оскільки це означало, що зимові холоди минули і прийшла весна. Також народ відзначав появу джмелів й комарів, які з цього дня починали з’являтися. Це був символ приходу тепла і зеленого літа.

Наші предки також користувалися поведінкою птахів для передбачення погоди. Якщо птахи будували гнізда на сонячній стороні, то передбачалося прохолодне літо. Цей прогноз був заснований на спостереженнях, що птахи шукають тепло і вибирають сонячні місця для гніздування. Однак, якщо птахи будували гнізда на тіньовій стороні, то прогнозувалося тепле літо. Можливо, птахи знали, що занадто багато сонця може призвести до перегріву, і тому вони вибирали тіньові місця.

Хоча ці народні прогнози можуть здатися суперечливими і суперстиційними, деякі наукові дослідження свідчать, що ніяк не можна відкидати такі спостереження на місцевому рівні. Поведінка тварин і природних явищ може бути індикатором зміни погодних умов. Навіть сьогодні деякі селяни використовують народні прогнози для передбачення погоди в своїх сільських господарствах.

Джерело: presspoint.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *