Воєнний гібрид США в Україні: як українські і американські спецпризначенці разом відпрацювали особливі завдання

Цього тижня в небі над Україною бачили конвертоплан CV-22 – апарат, що наразі є тільки в армії США. Ця повітряна машина – гібрид гвинтокрила та літака. Ці бойові трансформери можуть змінити перебіг будь-якої гібридної війни. І це був не просто парадний візит чи демонстрація потуги американського війська. Уперше в історії конвертоплани відпрацьовують особливі завдання разом із українськими спецпризначенцями.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Звісно, це навчання з назвою “Спільні зусилля” та “Швидкий тризуб”. Але саме ці маневри – наймаштабніші міжнародні сухопутні навчання за всю історію України – зіпсували плани Росії щодо України. Лише на південному кордоні на Україну зараз ціляться 250 танків, 200 гармат і 80 тисяч солдатів. Цими вихідними Москва влаштувала там маневри “Кавказ-2020”. Це не враховуючи російські колони техніки в Білорусі.

Цей єдиний в світі серійний конвертиплан злітає, як вертоліт. Потім гвинти міняють свій нахил, перетворюються на пропелери.Це ідеальний транспорт для спеціальних операцій і він на українській землі.

Конвертоплан “Оспрей” розробляли дуже довго, але результат не розчарував його творців. Він з’явився на озброєнні в США й одразу ж змінив правила гри для проведення спецоперацій.

“Конвертоплан можна дозаправляти в польоті, так, що ми можемо перебувати в повітрі майже необмежений час”, – каже командир екіпажу конвертоплана CV-22 OSPREY.

Гібрид уміє те, чого не робить жоден літальний апарат. Зависає над точкою, як гелікоптер і долає велику відстань зі швидкістю літака.

Цей трансформер може пролетіти без дозаправки майже дві тисячі кілометрів. Це означає, що він в змозі доправити десантників десь у район Москви і повернутися звідти. Звісно, йдеться не про плани, а про можливості.

Американські військові технології з’явилися в Україні не випадково, а під час навчань “Кавказ-2020” і збіглися з розгортанням наступальної армади біля українських кордонів.

“Це не збіг. Це якраз той сигнал, який чітко показує, що Україна не буде кинута напризволяще один на один з сильним і агресивним ворогом”, – повідомив заступник Секретаря РНБО України Сергій Кривонос.

Уперше в історії українського війська українські та американські сили спеціальних операцій учаться воювати пліч-о-пліч.

“Тихо прийшов, тихо пішов” – саме для цього й створили “Оспрей” – щоби витягти бійців із будь-якої халепи в глибокому тилу ворога і повернути їх додому живими.

Командувач Сил спеціальних операцій Збройних сил України Григорій Галаган повідомив, що українські спецпідрозділи офіційно стають частиною НАТО: “Наш спецпідрозділ проходить сертифікацію для участі в силах швидкого реагування НАТО, NRF. За декілька років зможемо виконувати завдання не тільки на території України, а й на території інших держав”.

Поки американські “Оспреї” працюють із силами спецоперацій на заході України, на півдні – неподалік Криму, десантувалися понад двісті британських парашутистів із 16-тої десантно-штурмової бригади армії її Величності. У Лондоні називають подію історичною – понад 20 років Британія не проводила таких масових десантних операцій.

“І якраз підтримка наших стратегічних партнерів під час навчань це, першою чергою, політичний крок, який показує нашим ворогам, що не просто так тут буде щось намагатися змінити силовим шляхом. І несиловим, за рахунок п’ятої колони”, – заявив заступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос.

А повітряний простір України прикривають американські стратегічні бомбардувальники “B-52”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *