Від паніки до спокою: як регіони відреагували на посилення карантину через коронавірус у вихідні

У низці регіонів України на вихідних посилили обмеження для запобігання поширенню нового коронавірусу. Подекуди люди запанікували та побігли на закупи, у селах втримати людей у будинках нереально.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Волинь почала жити у режимі особливого пересування. І хоча звучить це серйозно, насправді в житті волинян майже нічого не змінилося. Оскільки рішення, яке ухвалили напередодні, має рекомендаційний характер. Людей закликали зайвий раз на вулицю не виходити, водночас зазначили, що непослухів не штрафуватимуть.

Сьогодні у Луцьку на вулицях людей справді мало. Центр – майже порожній. Однак стверджувати, що на це повпливали додаткові обмежувальні заходи не можна, оскільки у період карантину так тут тепер щодня.

Вчора, 10 квітня, після оголошення режиму особливого пересування, лучани запанікували і масово ринули на закупи. Біля багатьох супермаркерів були чималі черги. Але вже після уточнення влади, що магазини у вихідні працюватимуть – ажіотаж спав. І сьогодні таких черг немає. Аптеки, магазини та заправки працюють у звичному режимі.  У селах, на які теж поширюються нові рекомендації, ситуація інша. Там втримати людей у будинках нереально. Адже на дворі гарна  погода і саме час садити городину та й працюють з тими, з ким і живуть. Нові рекомендації діятимуть до шостої ранку понеділка.

Буковина також на суворому режимі, запровадженому обласною комісією з надзвичайних ситуації. Там зачинені всі крамниці і заправки.

Ну і вчорашній ажіотаж у продуктових магазинах змінився на доволі спокійну атмосферу – сьогодні зранку вже не було черг ні в магазинах, ні біля заправок. Люди ще учора купили усе необхідне, аби пережити вдома вихідні. Сьогодні де-не-де ще зустрічались покупці приблизно в обід, але від 14-ї години людей на вулиці майже немає. Але найбільше занепокоєння у чиновників викликає не сьогоднішній вечір, а скоріше завтрашній ранок – Вербна неділя. Людей вкотре закликають до церкви не ходити.

Як відомо, серед священників Буковини п’ять офіційно підтверджених випадків інфікування коронавірусом. Один із них контактував з 123 своїми вірянами, а також з іншими священнослужителями. Також відомий ще один священнослужитель з Чернівців з великою кількістю контактних осіб.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *