В Україні залишає працювати лише дев'ять пунктів пропуску на кордоні: яка ситуація на КПП "Ягодин"

Україна закриває ще десять пунктів пропуску на кордоні з Польщею, Молдовою та Румунією. На дев'яти пунктах, що лишилися, запровадили для подорожніх обов'язкову обсервацію. Однак сотні людей, які перетинають рубіж, обурюються новації і пишуть відмови. Яка ситуація на волинському “Ягодині” – у сюжеті ТСН.19:30.

За добу до України на українсько-польському кордоні в пункті пропуску “Ягодин” повертається близько трьохсот людей. Від учора всі вони мали проходити обов'язкову обсервацію, але жодна людина на це не погодилася.

ТСН зустріла один з автобусів, в якому було 38 пасажирів. Всі вони написали заяви про відмову. “Якщо люди дійсно відмовляються, ми змушені складати їм відповідні протоколи. У нас таких повноважень немає силою змушувати громадян”, – каже в. о. начальника Любомльського відділу поліції Анатолій Близнюк.

Потім всі ці протоколи розглянуть у суді, якщо порушення визнають, кажуть у поліції, людям загрожує штраф у 17 тисяч гривень. Проте наразі, на 300 подорожувальників склали лише два десятки протоколів.

Люди обурюються. Вчора, у перший день запровадження обов'язкової обсервації, тут навіть перекривали дорогу не лише заробітчани, а й перевізники, які по них приїхали. Звільнили трасу лише після втручання поліції.

Саме тому усі заклади, де мають проходити обсервацію, порожні. Їх в області дев'ять. Ми побували в одному з них, у готелі поблизу пункту пропуску, на вигляд чистий і гарний. Директор телефоном повідомив, що чекає на гостей.

“У нас підготовлено на Волині 856 місць – це ліцеї, санаторії, готелі. Поки що жоден громадян не погодився на добровільну обсервацію”, – каже заступник голови Волинської ОДА Леонід Кирильчук.

У поліції кажуть, що змусити людей їхати у місця обсервації у них немає повноважень. Тож записують дані подорожніх і передають у місцеві відділення поліції, аби ті контролювали як люди будуть дотримуватися карантину.

Корепондентка ТСН Тетяна Хомич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *