В Україні розпочався сезон алергії: які є способи лікування та варіанти діагностики хвороби

Сезон алергії через глобальне потепління у 2020 році почався на півтора місяця раніше, аніж зазвичай. Загалом в Україні майже кожна четверта людина алергік. І для багатьох – це не сезонна, а щоденна загроза, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Діагностувати алергію можна кількома методами. Один із них – аналіз, який може показати наявність алергії до понад сотні алергенів за однією лише краплею крові.

Інший варіант перевірити, чи є у вас алергія – це зробити шкірний тест. Спочатку роблять два контрольних тести, які мають показати, якою буде реакція шкіри. А потім на шкіру людині по черзі крапають кожен алерген, найпопулярніші, зокрема, домашні пилові кліщі, спори грибів, амброзія, коти та собаки. І вже за 15 хвилин результат буде готовий.

Якщо ж ви маєте алергію на косметичні чи побутові хімічні засоби, для діагностики застосовують уже інший метод – патч-тести. Їх наліплюють на спину і результат буде готовий за дві доби. Далі за допомогою спеціальних приладів по аналізу крові встановлюють, чи є перехресні реакції, і який метод під час лікування найефективніший.

Пан Юрій має досить рідкісну алергію – на морських свинок. Ще п'ять років тому він подарував тваринку на день народження доньці і за два роки у нього з'явилися перші прояви алергії.

“Зазвичай із нею я не контактував. Узяв її до рук і відчув за 10 хвилин дуже сильний свербіж, почервоніння шкіри”, – пригадує чоловік.

У всьому світі алергію лікують трьома методами. Найпростіше – забрати алерген. Але є низка алергенів, від яких ми не можемо відмовитись. І така алергія лікується за допомогою специфічної імунотерапії – це лікування за допомогою алергенів.

Ті, хто страждають на сезонну алергію, наприклад, цвітіння дерев, бур’янів чи злаків, можуть підготуватися до їхньої появи. Для цього створюють алергопрогноз.

Так, очікується, що цього тижня в Україні зростатимуть рівні пилку. Причина цьому тепла і суха погода. Найбільше потерпатимуть ті, хто мають алергію на злакові. Тож їм без маски і через коронавірус, і через алергію із дому виходити небезпечно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *