В Україні 320 дітей захворіли на коронавірус: чи можливо їх вберегти від зараження

В Україні від початку епідемії коронавірусом інфікувалися 320 дітей. Їх важко вберегти від інфікування COVID-19 в сім'ї.

Про це в ефірі ТСН.19:30 розповів дитячий інфекціоніст Федір Лапій.

“Як правило, якщо у сім'є є хоч один інфікований, то інші (члени родини – Ред.) рано чи пізно захворіють на COVID-19”, – каже інфекціоніст. Справа у тому, наголошує медик, що дорослі іноді не мають жодних симптомів інфікування, але є джерелом інфекції.

Дітям також треба дотримуватися усіх правил карантину і навіть носити маски. За словами лікаря, це варто робити, аби діти не були джерелом інфекції. “Не зрозуміло чому, але діти можуть хворіти легше, але вони виділяють вірус навіть, не маючи симптомів”, – розповів Федір Лапій.

Медик каже, що діти становлять джерело інфекції для літніх людей, а тому радить обмежити такі контакти. Крім того, не варто відвідувати дитмайданчики, які можуть стати джерелом інфікування вже для самих дітей.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *