В РНБО розглядають версію, що у Житомирській області пожежі влаштували власники землі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що причиною масштабних пожеж у Житомирській області можуть бути підпали власників землі. Про це написав на сторінці у соцмережі Facebook.

“Сьогодні разом з керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком, міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним перебували у робочому відрядженні в Овруцькому районі Житомирської області, вивчали ситуацію, пов’язану з пожежами. На нараді розглядалось зокрема питання відповідальності власників землі, які можуть мати відношення до виникнення підпалів. Висновки не забаряться”, – написав Данілов.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про причини пожеж, які розглядають правоохоронці: “Першочергово пожежі виникли внаслідок сильного суховію, який обірвав електромережі. Однак, ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал”.

Нагадаємо, 17 квітня у Житомирській області зафіксували масштабні пожежі. Горіли ліси та сіла. В результаті вже згоріли понад 80 будинків. Найбільшої шкоди завдано селам Нижня Рудня, Острови, Магдину та Личмани Овруцького району. Вогонь вирує далі.  

Як відомо, однією з причин лісових пожеж є діяльність людей, які після прибирання на цвинтарі села Першотравневе підпалили сміття, внаслідок чого вогонь перекинувся на дерева, а згодом розповсюдився і на інші сусідні населені пункти. 

Рятувальники досі намагаються приборкати вогонь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *