В Одеській області зафіксували спалах коронавірусу у ромському таборі

В Одеській області у селі Нерубайське виявили вогнище коронавірусу у таборі ромів.

Про це заявила в.о. директора департаменту охорони здоров`я ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

“Станом на 4 травня в селі Нерубайське в місці компактного проживання ромського населення було зафіксовано спалах коронавірусної інфекції. Підтверджено 11 випадків, з них 5 дітей. Дві особи літнього віку і один госпіталізований – це 42 роки. Перебіг хвороби відбувається без ускладнень, госпіталізації не потребують”, – наголосила вона.

За словами Одарій-Захар’євої, для недопущення поширення інфекції в таборі і в селі районна комісія з ТЕБ та НС вирішила встановити карантинні пости на вулицях Виноградній і Лесі Українки, щоб обмежити переміщення мешканців табору і забезпечити медико-санітарний контроль.

Також представниця ОДА розповіла, що для досліджень було взято біологічний матеріал у 30 контактних осіб.

Наразі проведено зустріч із представниками табору, було вирішено питання обмеження їх переміщення, забезпечення продуктами харчування, засобами гігієни тощо.

“Загалом у цьому таборі приблизно на 100 будинків проживає 625 осіб, з яких понад 300 – діти. У понеділок медики встигли оглянути 50 дітей. Ситуація в таборі спокійна. Відбулась зустріч із “бароном” – є взаєморозуміння”, – додала вона.

Своєю чергою головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров уточнив, що 10 хворих – члени однієї сім`ї.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *