Унаслідок пожеж у Чорнобильській зоні згоріло близько 30% туристичних об’єктів

Унаслідок масштабних пожеж у Чорнобильській зоні згоріло близько 30% різноманітних туристичних об’єктів.

Про це в ефірі “Громадського” розповів директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

“Понад 30% туристичних локацій втрачено повністю і відновленню не підлягають. Тому що ми показували в багатоденних турах старенькі радянські бази відпочинку… Втрачені досить багато сіл поліських… Втрачені навіть деякі металеві локації”, – повідомив він.

За його словами, пожежа нанесла серйозний удар по “туризму та спадщині” Чорнобилю.

“Будемо розмовляти з адміністрацією. Частина локацій, ймовірно, будемо якось намагатися відтворити, можливо навіть з використанням сучасних технологій, як додана реальність. Тому що ми повинні показати людям, що приїжджають, принаймні, що тут було”, – додав Ємельяненко.

Водночас він підкреслив, що головні туристичні локації у Зоні відчуження не постраждали.

“Наприклад, містечко Чорнобиль, режимний, в якому працюють робітники, містечко Чорнобиль-2, військовий, де розташована станція радіолокації… Місто Прип'ять, в ньому буквально за межі пройшов вогонь”, – зазначив він.

Зазначимо, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *