"Укрзалізниця" може перейти на чотириденний робочий тиждень у разі подовження карантину

“Укрзалізниця” від 1 липня може запровадити режим чотириденного робочого тижня у разі подовження карантину через поширення коронавірусу.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні правління АТ “Укрзалізниця” та погодили із представниками галузевих профспілок, присутніми на засіданні, повідомили у пресслужбі компанії.

“Наша головна мета – забезпечення здоров'я та безпеки для наших співробітників та клієнтів. Операційна та фінансова стабільність компанії за підтримки належного рівня ліквідності та збереження робочих місць є також нашим пріоритетом. Ситуація в країні і в світі різко і швидко змінюється. Ось чому “Укрзалізниця” вже розглядає подальші заходи, які, за необхідності, будуть втілені. Це, наприклад, можливість запровадити від 1 липня часткову зайнятість для працівників п’ятиденних робочих тижнів”, – наголосив голова наглядової ради АТ “Укрзалізниця” Шевкі Аджунер.

Як зазначили в “Укрзалізниці”, компанія для безперебійної роботи залізничної галузі вже обмежила закупівлі матеріально-технічних ресурсів (послуг), які не пов’язані з її основною діяльністю, знизила витрати дизельного пального, електроенергії тощо.

До того ж компанія тимчасово призупинила комісійний розгляд питань щодо одноразових заохочень, доплат, надбавок, компенсацій оренди житла, тощо для працівників.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *