Укргідрометцентр попередив, що у охоплених пожежами регіонах в найближчі дні не буде дощів

У найближчі дні в регіонах, у яких вирують лісові пожежі, не очікується опадів, але не буде і сильного вітру, який сприяє швидкому поширенню вогню.

Про це розповідає пресслужба Міністерства внутрішніх справ України в соцмережі Facebook, посилаючись на директора Укргідрометцентру Миколу Кульбіду. 

“Протягом найближчих 10 днів ми не очікуємо опадів в Україні, за винятком крайнього заходу країни. Тобто, в районах, де спостерігається горіння трави, торфу і лісу не буде опадів, але не буде і посилення швидкості вітру до таких значних величин. Середня швидкість вітру складе від 7 до 12 м/с, а його напрямок залишиться практично незмінним: із західного напрямку “, – сказав він в коментарі. .

Кульбіда зазначив, що напрямок вітру як в минулу добу, так і в подальшому не дозволить продуктам горіння із зони відчуження ЧАЕС потрапити до столичного регіону, а задимлення в столиці пов'язані з пожежами в Житомирській області.

Що стосується рівня радіації, пожежі в Чорнобильській зоні ніяк на нього не вплинули, зазначив Кульбіда. “Радіаційний моніторинг здійснюється в постійному режимі, він здійснюється як в зоні відчуження на 15 пунктах, так і Укргідрометцентр, Центральної геофізичної лабораторії. Крім вимірювання гамма-фону, також шляхом радіоспектрометр визначається, які саме радіоактивні елементи потрапляють в атмосферу і випадають на поверхню землі. Серед цих елементів відзначається мікроскопічне підвищення концентрації цезію-137, а рівень гамма-фону як в зоні відчуження, так і за її межами практично не змінився “, – підкреслив він.

Кульбіда закликав обмежити перебування на свіжому повітрі, особливо в ранкові години.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *