Українці можуть спостерігати унікальний зорепад, який видно навіть без телескопів

Метеоритна злива Ліриди зараз у активній фазі, щогодини в атмосфері згорає до 20 космічних тіл, триватиме вона щонайменше кілька днів тож українці зможуть за цим  явищем спостерігати навіть без телескопа, йдеться в ТСН.Ранок.

Зорепад Ліриди, який нині у розпалі, характерний чи не найбільшими спалахами в небі, і чи не найдовшим слідом, після згорілих в атмосфері метеоритів. «Це неймовірна краса, це окраса Землі», – каже завлабораторії головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко.

І головне, насолодитися цим явищем можна без спеціального обладнаня, такого як телескоп.  «Яскраві метеори, швидкі. Сузір'я Ліри високо над головою. Тому можна буде спостерігати, якщо небо буде ясне, чисте, залюбки. Нічого не потрібно. Тільки темне небо», – додає чоловік.

Найліпше звісно – виїхати у сільську місцевість, або просто в поле. Але якщо через карантин це не можливо, споглядати небо варто там, де вуличних ліхтарів, і освітлення від будинків мінімум, радить британський астроном-любитель Степхен Чатлей.

«Є певна хмара дрібних-дрібних частинок, які лишилися після комети. І от коли Земля перетинає орбіту цих частинок, тоді ми власне спостерігаємо зорепад», – уточнює Крячко.

Вогні Ліриди є одними з найстаріших метеоритних дощів, за яким слідкує людство.  Усе тому, вважають астрологи, що люди вірили, від зорепадів, як і від фаз місяця варто очікувало чогось особливого.

«В період зорепаду у людей підвищується енергетичні стани, йде приплив сил. Починає покращуватись фінансовий стан, конфлікти йдуть», – каже астролог Яніна.

Головна порада – треба діяти. І не боятися проявляти ініціативу. Тоді, кращі зміни, не залежно від того, який маєте знак зодіаку, обов'язково відбудуться. А зорепад, лише по сприяє їх втіленню, і покращить настрій.

Кореспондент Сергій Моргун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *