Українські виробники створили капсулу для транспортування коронавірусних хворих

Перевозити інфекційних хворих без небезпеки для оточуючих тепер можна буде за допомогою спеціальних капсул – перший такий екземпляр вже викупили волонтери. Виробники модель ще допрацьовують, але вже мають замовлення і від лікарень, і від підприємств, йдеться у ТСН.12:00.

Така капсула перша в Україні. У дворі поруч із військовим шпиталем розглядають вітчизняну новинку для транспортування інфікованих пацієнтів.  Випробовують її на анестезіологу Віктору Андрійовичу. Капсулу піднімають і заносять в швидку. Треба призвичаїтися, хоча сама капсула легка.

Віктор каже, за розмірами капсула підійде не всім –дуже огрядні люди не влізуть. Це перша версія капсули і її купують волонтери добровольчого шпиталю, аби допомагати медикам возити інфікованих.

“така штука мінімізує потреби в дезінфекції всього транспортного шляху – ліфт, перед ліфтом, в’їзд в лікарню, все це капсулюється і, поки вистачає місць в реанімації, то будемо доставляти в реанімацію”, – пояснює співзасновник першого добровольчого мобільного шпиталю ім.Пирогова Геннадій Друзенко.

Поруч виробники – раніше їхнє підприємство виготовляло обладнання для елеваторів, але наразі замовлень нема. Вирішили переорієнтуватися.

“Цей прилад не високоінтелектуальний, але він збереже багато життів, в першу чергу лікарів”, – пояснює представник компанії-виробника Олексій Борсало.

Ця капсула найперша, але виробники планують робити таких по п’ять на день, або, як буде потреба, то навіть і більше. Біля шпиталю їх одразу помічають ще й місцеві волонтери і просять – потрібні ще капсули.

“Вона зараз проходить іспити, вона ефективна, вона може бути в експлуатації. Зараз ми маємо деякі побажання від швидких, від військових шпиталів, і завтра буде нова капсула”, – розповідає представник компанії-виробника Юрій Андрієвський.

Наприклад, планують зробити більш функціональними внутрішні рукавички, щоб можна було тримати голову анестезіологу. Медичні маніпуляції під час такого транспортування необов’язкові, але волонтери жартують – так  ставлення до пацієнтів набагато ніжніше.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *