Україна не вірить, що літак МАУ в Ірані збили через людську помилку – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 14 липня заявив, що Україна не погоджується з версією Ірану про збиття літака МАУ під Тегераном внаслідок людської помилки.

Про це він заявив під час брифінгу.

За словами Кулеби, причини катастрофи повинна встановити міжнародні експерти, але в України залишається багато запитань до Ірану стосовно трагедії.

“Станом на сьогодні Україна не може погодитися з тим, що літак було збито внаслідок людської помилки. Ми переконані, що це питання має з’ясовуватися в межах кримінального розслідування із встановленням усіх фактів. Після цього можна буде остаточно стверджувати про ту чи іншу версію збиття українського літака. На сьогодні нав’язування інтерпретацій є помилковим, ми всі маємо зосередитися на встановленні юридичних фактів”, – каже Кулеба.

Міністр зазначив, що МЗС України повністю готове до юридичної та дипломатичної боротьби і “зробить все належне, щоби Іран заплатив найвищу ціну за те, що сталося”.

8 січня в Ірані збили літак української авіакомпанії МАУ. Загинули 176 пасажирів і членів екіпажу, серед них – 11 українців. Іранська сторона спочатку спростовувала інформацію про ракетний удар, а вже за кілька днів таки визнала, що літак збили. Але за пів року від трагедії розслідування практично не зрушило з місця. 
Влада Ірану переконує, що у комплексі ППО, яким був збитий літак МАУ в Ірані, були порушені налаштування, і це нібито призвело до похибки в даних під час виявлення літака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *