У Житомирській області локалізували пожежі, а у Зоні відчуження не можуть дістатися найскладнішої ділянки

Рятувальники, які борються з вогнем у Житомирській області, локалізували усі осередки вогню, а у Зоні відчуження загасити пожежу не вдається через сильну захаращеність лісової місцевості.

Про це заявив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук на онлайн-брифінгу 22 квітня.

“Ситуація із пожежами у Житомирській області поступово покращується… Протягом минулої доби локалізовано останній осередок на території Виступовицького лісництва поблизу сіл Жолудівка і Журба. Таким чином, всі осередки вогню у Житомирській області локалізовано”, – повідомив він.

Демчук уточнив, що зараз проводиться спостереження та поливання окремих ділянок тління. Рятувальники продовжують отримувати сили та засоби ДСНС, Держлісагентства, ЗСУ та “Укрзалізниці” загальною чисельністю у 1 тисячу осіб та 180 одиниць техніки.

І станом на сьогодні у Зоні відчуження не спостерігається осередків відкритого вогню. Водночас, повністю загасити пожежу не вдається через сильну захаращеність лісової місцевості.

“За даними наземної розвідки та супутникового моніторингу, осередків відкритого вогню немає. У Зоні відчуження були осередки поблизу населених пунктів Розсоха, Крива Гора. Основні зусилля зосереджені у найбільш складному осередку – Рудьки-Буряківка. Через велику захаращеність лісових масивів наземні сили не можуть дістатися. Інтенсивно використовується інженерна техніка ДСНС та ЗСУ. За добу пробито 125 км доріг у цій місцевості. Залучено 9 одиниць інженерної техніки. У такий спосіб ми дістаємося до кромки вогню, заливаємо її і тільки таким чином стримуємо виникнення пожеж. Радіаційний фон у Зоні відчуження та у м. Києві перебувають у межах фонових значень”, – відзначив Демчук.

До ліквідації пожеж у Зоні відчуження залучено 1200 осіб та близько 300 одиниць техніки. Загрози об’єкту Укриття, сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам Зони відчуження немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *