У відкритому морі поблизу Маямі застрягли 250 українців, які працювали на круїзному лайнері

Майже місяць без суходолу та за тисячі кілометрів від дому. 250 українців застрягли у відкритому океані поблизу Маямі і через карантин не можуть повернутися до України. Не можуть і вийти на берег, бо працювали на Багамах, тому американських віз у них немає. Усі вони — працівники круїзного лайнера “Carnival Elation”. Роботодавець найняв чартер, який і мав доправити їх додому. Про те, чому нічого не вийшло, в сюжеті ТСН 19:30.

“Хочеться вже вийти на берег. Ми понад місяць не виходили. Скучили за сім'ями”, — розповідає Дмитро Бабченко — один із 250 українців, що нині застрягли на судні поблизу Маямі.

Зазвичай, круїзний лайнер “Carnival Elation” вміщує понад дві тисячі туристів, та ще майже тисячу осіб персоналу. Дмитро розповідає, що поки чекають повернення додому, дотримуються всіх правил ізоляції. У каютах живуть по-одному. Їх контролює охорона.

Із початком карантину всі на судні мали повернутися додому. Навіть купили квитки на середину березня. Але як кажуть представники роботодавців, вилетіти вчасно не вдалося.

“Складний маршрут був. Фріпост-Нассау-Панама-Москва. Москва на той момент вже закрила своє небо для транзиту. Хлопці залишилися в аеропорту Панами”, — пояснює представниця компанії-роботодавця Світлана Гіль.

Після цього компанія-роботодавець замовила чартер, щоб доправити українців додому. Кажуть, що їм вдалося домовитись і про зелений коридор із дипломатами в Америці. Він потрібен, бо працювали хлопці на Багамах, тому американської візи в них не було. Уже 8 квітня вони мали летіти додому.

“Ми організували чартерний рейс з Маямі в Україну. Його Київ відмовився приймати”, — пояснює Світлана Гіль.

Чому цей рейс не прийняли в Україні, журналістам ТСН так і не пояснили. У відповіді від Міністерства інфраструктури йдеться, що вони забезпечують повернення за умови правильної організації процесу іншими відомствами. Вони переконують, що про 250 українців пам'ятають і над їхнім поверненням працюють.

Максим Коваленко – начальник відділу кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС
“Можна припустити, що не до кінця була пропрацьована логістика компанією, щодо обсерваційних заходів в Україні. Опрацьовуються питання, інші шляхи, через інші країни, можливо Білорусь, повернення наших співгромадян не просто в Україну, а до місць проживання”, — пояснює Максим Коваленко — начальник відділу кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС.

Юристи кажуть, що в Україні не вироблено алгоритму дій на такі випадки.

“Коли ми дивимось нашу постанову, то там порядок госпіталізації. Жодних питань про погодження прильотів, розподілу обов’язків там немає. У нас немає робочих механізмів які б дозволяли об’єктивно всім працювати”, — розповідає юрист Віталій Собкович.

Тим часом удома українцям підготували все для ще однієї обсервації. За час очікування дружини моряків устигли між собою роззнайомитися та разом звертаються до влади з проханням посприяти поверненню заробітчан на батьківщину.

Кореспондентка ТСН Вікторія Ковцун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *