У суді в Нідерландах щодо "Боїнгу" МН17 прокурори розвінчали російські фейки про трагедію

У суді в Нідерландах над першими обвинуваченими в катастрофі рейсу МН17 прокурори розвінчали російські фейки про трагедію в небі над Донбасом.

Йдеться в ТСН.16.45.

Прокурори продовжили розповідати деталі розслідування. Вони проаналізували усі можливі варіанти трагедії.

Версія один: вибух на борту.  Ця версія не знайшла підтвердження через характер пошкоджень.

Версія два: слідчі вивчали, чи міг військовий літак збити пасажирський лайнер. Цю версію тиражували і продовжують тиражувати російські чиновники і кремлівська пропаганда. Слідчі опитали свідків, вивчили супутникові знімки, проаналізували дані з радарів. В тому числі з російського радару, на основі якого восени 2016 року росіяни заявили, що МН17 був збитий українським військовим літаком. Міжнародні слідчі вивчили дані, і навіть здивувалися , адже їхні ж дані від Москви, заперечували їхні ж заяви

«Прокурор: На російській пресконференції 21 липня 2014 заявили, із подробицями, що російські авіадиспетчери кілька хвилин спостерігали військовий літак поруч із МН17. На цій прес-конференції ось що було сказано, серед іншого:  

Пряма мова із записів конференції: При падінні швидкості в 17 годин 21 хвилину 35 секунд, в місці дозволу «Боїнга» з'являється нова позначка про повітряний об'єкт. Диспетчер запитував характеристики нового об'єкту, дані про його параметрах отримати не може. Так як найімовірніше повітряне судно системою вторинного впізнання не обладнане, що характерно для військових літаків»..

Прокурор: Перехоплені переговори між російським і українським диспетчерами дійсно показує, що російський диспетчер мав доступ до зображення з первичного радару. Але про присутність іншого, неідентифікованого літака, не говориться ні слова!

Пряма мова із записів переговорів:

– Слухаю, Ростов!

– А ви … (нерозбірливо) Малайзія спостерігаєте?

 – Та ні, чомусь зник, почала розвалюватися відмітка його.

– Ну у нас теж.

– Теж так? І не відповідає на виклики?

– Так … І не бачимо поки його.

Прокурор: Отже, вони не бачать нічого».

І дані з радарів, і характер пошкоджень, і записи з кабіни пілотів — вказують на те, що пасажирський “Боїнг” не міг бути збитий військовим літаком.

Але й на цьому фактично “приниження” російських посадовців і російських пропагандистів не зупинилося. Слідчі показали, із прикладами, як росіяни намагалися приховати сліди російського «БУКа» на окупованій частині Донбасу. Як публікували на пресконференціях і надавали слідству супутникові знімки, які виявлялися фейковими. Зробленими не в той день. Це було видно через різницю у погоді. Чи, надавали документи про походження ракети, що містили, на думку прокурорів, спроби ввести слідство в оману. 

Отже, сьогодні слідство ще раз презентувало: під час розслідування розглянули усі можливі, навіть теоретичні версії трагедії. І дійшли висновку — малазійський Боїнг був збитий російським «БУКом», з території, яка була під контролем угрупування «ДНР», і який був швидко евакуйований назад до Росії одразу після трагедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *