У Рівненській області серед купи сміття виявили використані пробірки для визначення коронавірусу

Використані пробірки для тестування нового коронавірусу COVID-19 знайшли серед 20 тонн побутового сміття біля селища Демидівка Рівненської області. Непотріб нібито привезли невідомі з іншої області. 

Про це повідомляє пресслужба обласної поліції.

Поліцію про інцидент поінформував голова Демидівської ОТГ 8 червня. Правоохоронці нині встановлюють осіб, причетних до злочину. За цим фактом розпочато досудове розслідування, у разі доведення провини, зловмисникам загрожує близько 17 тисяч гривень штрафу.  Також наразі вирішується питання про утилізацію відходів.

У сюжеті ТСН 19:30 розповідається, що прибирати чужий непотріб селищу доведеться місцевим коштом. На це необхідно щонайменше 20 тисяч гривень. Крім того, влада переймається, щоб ніхто з місцевих мешканців часом не натрапив на пробірки, оскільки можна підхопити недугу.

“Метал приходять шукають. Звичайно вони можуть зацікавитись, взяти і контактувати з цими пробірками”, – каже селищний голова Демидівки Віктор Іщук.

Тим часом, головний санітарний лікар Рівненщини розповідає, що деякі пробірки дійсно схожі на ті, в які відбирають матеріал для дослідження на коронавірус. Але в більшості, імовірно, була кров. І досліджували її в лабораторії широкого спектру. Крім того, майже всі ємкості були закриті.

“Кров є безпечною, але за умови, що у людини немає сепсису, якщо це не ВІЛ-хворий. Є низка захворювань.. У будь-якому разі – це біологічно небезпечні відходи… більшість збудників там вже не мають. Оскільки ми бачили, що пробірки закриті, що там є певне середовище, не виключено, що можуть лишатися збудники”, –  каже Роман Сафонов головний санітарний лікар Рівненщини.

Подібні пробірки перед тим як викинути, потрібно знезаразити, потім стерилізувати і лише згодом віддавати на утилізацію. Фахівці з місця інциденту, кажуть, що знайдені там чеки та папери свідчать, що сміття привезли зі Львова. Однак, визначити візуально для чого саме використовували ці пробірки, тяжко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *