У МОЗ заявили, що тенденції до зниження захворюваності на коронавірус не спостерігається

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірус в Україні залишається напруженою, а вираженої тенденції до зниження не спостерігається.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав під час засідання уряду, пише Інтерфакс.

За його словами, від кінця квітня кількість випадків COVID-19 зросла у трьох областях: Дніпропетровській, Харківській та Одеській. “Захворюваність на сто тисяч населення залишається найбільшою в Івано-Франківській , Чернівецькій, Тернопільській та Рівненській областях “, – повідомив Ляшко.

Наразі завантаженість ліжок в медичних закладах становить 12%, апаратів штучної вентиляції легень – до 10%. За словами Ляшка, запроваджені урядом заходи дозволяють запобігти неконтрольованому розвитку інфікування, адже упродовж 18 днів кількість нових хворих за добу не перевищує 600 випадків.

“Такий аналіз вказує на стабільне протікання епідемічного процесу без тенденції до його зниження. Тому ми і виступаємо за продовження карантину до 22 травня”, – пояснив головний санітарний лікар. 

Як повідомлялося, під час засідання Кабмін 4 травня вирішив подовжити карантин до 22 травня, але вже після 11 числа будуть вводитися пом'якшення. Зокрема, планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку, об'єкти індустрії краси, частину магазинів, які розташовані в окремих приміщеннях. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *