У МОЗ визначили механізми послаблення карантину

Міністерство охорони здоров'я розробило механізми, за допомогою яких в країні від 11 травня будуть послаблювати карантинні заходи. 

Про це в прямому ефірі ТСН.19:30 сказав глава МОЗ Максим Степанов.

“Ми розробили чіткі механізми й алгоритми, за якими ми можемо пом'якшувати заходи: дозволяти прогулянки в парках, роботу певних закладів торгівлі, закладів харчування”, – каже глава МОЗ.

Він наголосив, що вже 17 днів поспіль в Україні щодоби фіксують від 400 до 600 захворювань на COVID-19 на добу. Ми вважаємо, що після 51 дня  карантину, можемо собі дозволити робити деякі послаблення. Це пов'язано з економікою, соціальною напругою, яка вже проявляється”, – наголосив глава МОЗ Максим Степанов.

Зазначимо, під час засідання Кабмін 4 травня вирішив подовжити карантин до 22 травня, але вже після 11 числа будуть вводитися пом'якшення. Зокрема, планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку, об'єкти індустрії краси, частину магазинів, які розташовані в окремих приміщеннях. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *