У Маріуполі поліція та мерія розігнали людей, які сотнями стовпилися на відкритті нового магазину

Сьогодні, 16 квітня, у Маріуполі відкрили новий супермаркет, на відкриття якого прийшли сотні городян, які абсолютно не дотримувалися приписів карантину щодо соціальної дистанції, хоча багато хто були в масках. У натовпі було багато людей похилого віку, які перебувають у групі ризику через пандемію коронавірусу.

Як повідомляє “Сайт міста Маріуполя”, близько 200 осіб намагалися увійти в магазин одночасно. Перед відкриттям у місті було багато реклами про знижки та акції, які готують на початок роботи закладу. Знадобилося втручання поліції. Однак, до правоохоронців прислухалися не одразу.

“Патрульні через гучномовець закликають людей дотримуватися безпечної дистанції, але їх ніхто не слухає. Деякі маріупольці стверджують, що прийшли не за продуктами, а на свято, тому що просто “втомилися від карантину”, – пише видання.

Поліцію навіть не відразу пустили всередину магазину. На місце приїхало цілих п'ять патрулів, а до полудня прибули заступники міського голови Ксенія Сухова, Сергій Орлов і Аркадій Мєшков. Магазин закрили на вимогу правоохоронців і мерії. У покупців, які залишилися всередині, перевіряють документи, а тих, хто не взяв посвідчення особи, везуть у відділок для з'ясування.

Поліція каже, що якщо хтось із покупців захворіє коронавірусом, всіх інших відправлять на двотижневу самоізоляцію. Ті, хто встиг потрапити до магазину, кажуть, що акції виявилися обманом. У працівників магазину взяли письмові пояснення.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *