У Львівській області спотворили середньовічне городище

У селі Дуброва Львівської області біля середньовічного Стільського Городища встановили скульптуру Богоматері, і тим самим змінили його унікальний вид.

Про це повідомили на сторінці “Львівського Опілля” у Facebook.

Зазначається, що на території Городища уже два тижні ведуть будівельні роботи: масштабні насипи ґрунту та встановлення фігури Матінки Божої. 

Активісти зауважують, що роботи не є санціонованими ані місцевою ОТГ, ані відповідальними за збереження історичної спадщини органами обласної влади. “Жодної реакції з боку обласної влади досі немає. Такі роботи спотворюють унікальний вигляд середньовічного городища VIII-X століття. Городище – історико-культурний заповідник, пам'ятка археології національного значення”, – йдеться у повідомленні. 

Стільське Городище – столиця середньовічної Білої Хорватії, великої країни  на території Прикарпаття. Відкрив городище археолог Орест Корчинський у 70-х роках 20 століття.

Як повідомлялося, у тимчасово окупованому Криму росіяни знищили історичну пам'ятку Гаспри – палац графині Паніної. Палац у жахливому стані: віконні решітки вибиті, скло розбите, стеля сипеться, стіни помальовані вандальними написами, усюди сміття. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *