У "ЛНР" гірняки протестують під землею проти закриття шахт: ватажки бойовиків ігнорують вимоги людей

В окупованому місті Зоринськ, яке наразі під контролем проросійських ватажків “ЛНР”, кілька десятків гірників на знак протесту проти закриття шахти “Никанор-Нова” шосту добу не піднімаються на поверхню. Люди також вимагають виплатити заборгованість із зарплати за три роки, а “ЗМІ” терористів ігнорують інцидент.

Відео опублікував журналіст Денис Казанський.

На опублікованих у Мережі відео дружини гірняків висловили готовність розпочати голодування, якщо окупаційна “влада” не відреагує жодним чином. “У мене вже крик душі, що завтра мої діти їсти будуть. Тому що ці “басні Крилова” мені вже набридли”, – каже одна із жінок.

Крім того, жінки розповіли, що представники “місцевих ЗМІ” пообіцяли зробити репортаж, але шостий день під різними приводами відмовляються їхати в селище. 

“Ніхто не хоче приїздити. Почали телефонувати кореспондентам, наче згідні до нас приїхати, але ніхто до нас не приїхав, вони всі в дорозі десь. Тому що їм заборонили знімати. От будь ласка, “республіка” хороша. Їздимо тільки на свята, на 9 травня, знімаємо салюти”, – зауважує обурена місцева мешканка.

“Увімкнули повний ігнор і організували Зоринську інформаційну блокаду … У 2014 кожен проросійський мітинг знімали з усіх ракурсів і показували по всіх російських каналах. Кричали, що потрібно рятувати і захищати жителів Донбасу від утисків. А тепер чомусь жодного російського телеканалу в повсталому Зоринську немає”, – констатує Денис Казанський.

Крім того, у соцмережах було опубліковане відео із візиту так званого “очільника уряду” Сергія Козлова на шахту “Никанор-Нова” та діалогу з робітниками і дружинами шахтарів. Він заявив, що шахта нерентабельна, тому її реорганізовують, що фактично означає закриття.Як повідомляє “Східна правозахисна група” шахтарі вимагають погасити борг із заробітної плати, починаючи від 2017 року, не зачиняти шахту, надати гарантії щодо роботи гірнякам на найближчі п’ять років, не застосовувати репресії з боку спецслужб “ЛНР” до протестувальників.

Нагадаємо, у шахті поблизу окупованого Шахтарська Донецької області стався вибух метану, через що під завалами опинились двоє шахтарів. Ще одна аварія сталася на іншому підприємстві у Шахтарському районі, у селі Орлово-Іванівка – внаслідок чого один шахтар був заблокований під землею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *