У Київській області накрили нарколабораторії, організовані професором хімії

У Київській області викрили наркоугруповання, яке організував колишній викладач хімії – професор одного із закладів вищої освіти Києва.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

“Фігуранти налагодили виробництво психотропів – амфетаміну і катинону, а також прекурсору – фенілнітропропену. Дві підпільні лабораторії зловмисники облаштували за місцем проживання лідера угруповання в столиці та у гаражному приміщенні орендованого приватного будинку на Київщині. Хімічні речовини для виготовлення товару фігуранти отримували з деяких країн Азії та Західної Європи, зокрема, через сервіси міжнародного поштового зв’язку”, – з’ясували оперативники.

За даними СБУ, готову продукцію ділки пропонували на спеціально створеному власному сайті, а також підшукували своїх клієнтів через спеціалізовані інтернет-платформи.

Окрім цього, було встановлено, що здобуті знання і досвід з виробництва психотропів організатор угруповання за гроші передавав іншим підпільним “спеціалістам” серед представників кримінальних кіл.

Під час обшуків у нарколабораторіях, на складських приміщеннях правоохоронці вилучили понад кілограм амфетаміну, понад 5 кілограмів катинону, понад 9 кілограмів фенілнітропропену, який є основним компонентом для виготовлення психотропної речовини амфетаміну, і понад 80 літрів інших прекурсорів. Також виявлено майже 2 кілограми канабісу, 2 літри ртуті, понад тонну хімічних речовин, а також обладнання для виробництва психотропів.

За попередніми висновками, з вилучених речовин і прекурсорів зловмисники планували виготовити майже 30 кілограмів психотропів загальною вартістю приблизно 7,5 мільйона гривень за цінами чорного ринку.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення учасникам наркоугруповання про підозру за статтями 307, 311 та 313 Кримінального кодексу України.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *