У Херсонській області закрили найбільший гуртовий ринок, де закуповують ранні овочі майже всі супермаркети

У Херсонській області закрили найбільший гуртовий ринок, де закуповують ранні овочі майже всі українські супермарекети. Селяни вже зазнали сотень тисяч збитків. Крім того, найближчими днями на Україну може чекати овочевий колапс, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Гори нерозпроданої молодої капусти на сільському сміттєзвалищі і навколишніх посадках. Це тільки початок, кажуть у Малих Копанях. Овочі у виробників почали закуповувати у кілька разів менше.

Ринок, де продавали та купували овочі гуртовики з усієї України, працював як стратегічно важливий. Тут намагалися виконувати всі правила карантину. “Маски, дезінфікційні засоби. Ми проводили дезінфекцію усієї цієї території”, – каже засновник гуртового ринку Федір Негой.

Утім, тиждень тому ринок закрили через порушення правил карантину. “Було 19 зауважень, деякі з них організаційного плану, деякі — інвестиційного. Ми дали час на опрацювання цих зауважень”, – пояснив заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан.

За цей час усе нерозпродане зіпсувалося, вирощене перезріло. “Тепер не знаємо, що робити. Це наш єдиний заробіток”,- каже мешканка села Великі Копані Інна Макартет.

У теплиці Роман Лобанов уклав увесь свій торішній заробіток. Тепер, попри гарний урожай, має збитки. Дві тонни нерозпроданої редиски вже викинув на смітник. Тепер перезріває пекінська капуста.

Поки чотири гектари базару закриті, люди намагаються продавати городину поруч на трасі. Оптові ціни у п'ять-шість разів дешевші за магазинні. Кажуть, що закупівельниківі без карантину було небагато, а тепер і поготів.

Продавати овочі через соцмережі, кажуть селяни, нереально. Треба тоннами, а люди замовляють по кілька кілограмів. Ранні овочі вирощує весь район. “У першу чергу ми вирощуємо сільгосппродукцію для того, щоб годувати не тільки свої сім’ї, а й всю Україну”, – каже голова Великокопанівської об’єднаної громади Валентина Костенко.

Коли відкрити гуртовий ринок, комісія з надзвичайних ситуацій іще вирішує. Тим часом селяни кажуть, що через їхні збитки наступного року українських овочів значно поменшає: садити не буде за що.

Кореспондентка ТСН Олена Ваніна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *