У Івано-Франківській області коронавірус виявили у 14 медпрацівників пологового будинку

Коронавірусну інфекцію СOVID-19 підтвердили у 14 працівників пологового будинку у місті Калуш Івано-Франківської області.

Про це в Івано-Франківську на брифінгу поінформувала в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська.

Вчора, 14 квітня, пологовий у Калуші зачинили на карантин, а сьогодні стало відомо, що Covid-19 підтверджений 14 медичних працівників закладу.

“Калуський пологовий будинок, дійсно, закрили у зв’язку з тим, що захворювання персоналу підтверджено методом ПЛР-діагностики у 14 осіб, з них 4 – лікарі: 3 акушер-гінекологи, анестезіолог і 10 медсестер”, – повідомила Кобельська.

Вона зауважила, що вагітних і породіль наразі в пологовому немає: п’ять породіль сьогодні йдуть на виписку, в них зроблені ПЛР-дослідження.

За словами Кобельської, усіх вагітних у Калуші планують каретами швидкої допомоги перевозити до Івано-Франківського обласного перинатального центру або у міський пологовий, за їх бажанням.

Станом на 15 квітня в Івано-Франківській області COVID-19 лабораторно підтверджено у 356 випадках, з них 27 – летальні.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *