У Дніпрі повітря надмірно забруднене пилом: містянам радять зачинити вікна

У Дніпрі від 16 квітня концентрація пилу в повітрі перевищує допустиму норму у 3-5 разів. Це не пов'язано із пожежами в Чорнобильській зоні, а спричинене погодними умовами.

 Про це повідомляє пресслужба ОДА.

У зв'язку із підвищеним забрудненням повітря містянам радять залишатися вдома та не відкривати вікна. Водночас, наголошується, що радіаційний фон в області перебуває в межах норми.

Перевищення концентрації пилу в повітрі, як зазначається, спричинене високим тиском, поривчастим вітром та підвищенням температури у приземному шарі.

“Це призводить до накопичення забруднюючих речовин ближче до поверхні землі. Всесвітня організація з охорони здоров’я у таких випадках рекомендує за можливості залишатися вдома та не відчиняти вікна”, – прокоментував очільник Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Зазначимо, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, останні два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Однак через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалась пожежа.

Через фіксування продуктів горіння в повітрі в Києві прискіпливо стежать за радіаційним фоном.

“Радіаційний фон у столиці в межах норми – 0,14 мікрозівертів (0,30 – норма)”, – повідомили в Київській міській державній адміністрації і показали фото дозиметра, яким вимірювали радіаційний фон о 21:30 16 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *