Синоптики попереджають про можливий вихід річок з берегів у Львівські області

Впродовж 13 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдняття рiвнiв води на 0,3-1,3 м. У разі значних дощів можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку.

Про це повідомляє ДСНС України у Львівській області з посиланням на дані Укргідрометцентру.

Також зазначено, що на фонi пiдвищеної водностi на р. Стрв'яж бiля с. Луки (Самбiрський р-н Львiвська обл.) можливий початковий вихiд води на заплаву.

У зв’язку з опадами, мiсцями значними, сьогодні на рiчках басейнiв Прута i Сiрету очiкується змiна гiдрологiчного режиму з пiдвищенням рiвнiв води на 0,2 – 0,7м над рiвнями, зафіксованими 11 липня. В гiрських районах iснує загроза сходження селевих потоків.

Окрім цього, фахівці зазначили, що сьогодні, у разі подальшого підвищення рiвня води з добовою iнтенсивнiстю 1-3 см, на р. Прип'ять в створi поста Рiчиця відбуватиметься подальше перевищення небезпечної відмітки затоплення сільгоспугідь, господарських споруд, присадибних дiлянок в окремих  прирiчкових населених пунктах Ратнiвського району у Волинській області.

Нагадаємо, у Україні у понеділок, 13 липня, грозові дощі та похолодання очікують майже всюди, окрім західних областей. У східній частині подекуди град.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *