Суд відмовився заарештувати Микитася попри несплату застави

Вищий антикорупційний суд не взяв під варту колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного у заволодінні чужим майном, попри те, що він не вніс за себе призначену суму застави як альтернативу запобіжному заходу.

Відповідне рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Катерина Широка у понеділок, 20 квітня.

Зазначимо, раніше ВАКС стягнув з екснардепа 80 млн гривень застави за порушення зобов’язань, зокрема, Микитась спілкувався з двома фігурантами у його справі.

Після цього суд збільшив розмір застави для Микитась до 100 млн гривень, які той повинен був внести протягом 5 днів.

У зв’язку з несплатою грошей представник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернувся до суду з клопотанням про взяття Микитася під варту, у чому йому було відмовлено повністю.

Нагадаємо, на початку жовтня підозрюваному у заволодінні чужим майном Микитасю вручили клопотання про застосування запобіжного заходу. Схема, до якої політика вважають причетним, “наварила” понад 80 млн грн. 7 жовтня за Микитася внесли передбачену заставу, і він вийшов на волю.

22 жовтня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася, заарештувавши його до 14 листопада. Розмір грошової застави суттєво змінився – зріс із 5,5 мільйонів до 80 мільйонів гривень.

Згодом прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що Микитась роздумував про вбивство свідка у справі проти нього.

11 грудня у колишнього депутата Верховної Ради відбулися обшуки у рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого відмивання 200 мільйонів гривень.

20 січня Микитася зняли з рейсу до Лондона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *