Степанов розповів, які ліки і коли почнуть відпускати за електронним рецептом

При Міністерстві охорони здоров’я України створено робочу групу з впровадження електронного рецепта на лікарські засоби.

Про це під час брифінгу у неділю, 20 вересня, повідомив очільник міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає пресслужба відомства.

Так, за його словами, в планах роботи по цьому напряму відпуск за електронним рецептом:

наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік;
антибіотиків – 2022 рік;
інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ, – починаючи від 2023 року.

Така ініціатива, як пояснив Степанов, була запроваджена міністерством через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок – погіршення здоров’я населення.

“Ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, своєю чергою, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення”, – сказав Максим Степанов.

Нагадаємо, що в Україні можна буде купувати ліки онлайн: Верховна Рада дозволила роздрібну торгівлю ліками через Інтернет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *