Стало відомо, коли українці зможуть поїхати на іноземні курорти

Популярні в українців єгипетські і турецькі курорти нині потерпають від наслідків коронавірусу. Чи зможуть наші співвітчизники цьогоріч погрітися на закордонних пляжах, що прогнозують влада і туристичні компанії, в сюжеті ТСН 19:30.

“Ми залишилися без роботи, проживаємо на квартирах, тому що готелі закрили буквально через декілька днів після того, як звідси вилетіли останні туристи”, — говорить українка Вікторія Яшан.

Вона до карантину працювала у Шарм-ель-Шейху. Проте єгипетські курорти нині спорожніли через коронавірус, а в містах обмежено вихід на вулицю. З восьмої вечора до шостої ранку по всьому Єгипту діє комендантська година, в цей час рух громадського транспорту, а також рух приватних транспортних засобів заборонено.

У країні три тисячі триста підтверджених випадків хвороби і дві з половиною сотні загиблих. І карантин, який має зупинити поширення вірусу, вже вдарив по туристичній галузі: його наслідки відчують три мільйони людей, що працюють у цій сфері. Країна втрачатиме на туризмі 1 мільярд доларів за кожен місяць обмежень, порахувала влада.

“Бронювань зараз дуже-дуже мало. В основному це перебронювання, ті, які були на період карантину і ми їх поступово посуваємо на літо, посуваємо на зиму”, — жаліється менеджерка туристичного агентства Олена Вранчук.

За найбільш оптимістичними прогнозами турфірм, лише наприкінці травня на єгипетських курортах з'являться місцеві туристи. Для іноземців небо поки що закрите. Минулого літа з України до Єгипту щодня вилітали десятки чартерів, нині про це навіть не йдеться.

Майже 91 тисяча недужих і понад дві тисячі померлих на іншому популярному в українців туристичному напрямку, у Туреччині, кількість хворих на коронавірус значно більша.

Українська блогерка Вікторія розповідає, як нині виглядає Стамбул. 16-мільйонне місто спорожніло. Зупинити поширення вірусу Туреччина намагається карантином і навіть комендантською годиною на вихідних. Цього тижня населення не зможе вийти з дому чотири дні, бо країна святкуватиме початок священного мусульманського місяця Рамадан.

Турецькі авіація і туризм потерпають від коронавірусу чи не найбільше. Держава підтримує приватні фірми, і прогнозує початок туристичного сезону лише наприкінці травня. У туристичній компанії кажуть, що іноземці, які вже придбали путівки до Туреччини, налаштовані рішуче.

Турецька влада, тим часом, налаштована прийняти хоча б частину від 60 мільйонів туристів, на яких країна очікувала цьогоріч. Нині в країні почали працювати над системою сертифікації курортів, вільних від коронавірусу. Аеропорти, вокзали, музеї та пам'ятки обіцяють реконструювати відповідно до правил соціального дистанціювання. Навколо курортів планують створити медичну інфраструктуру, відпочивальників — перевіряти, а транспорт — дезінфікувати. Спершу планують прийняти азійських, потім західноєвропейських туристів. А вже з середини червня запросять українців.

Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *