Схеми вражають простотою та зухвальством: як контрабандисти на Дунаї грабують Україну на сотні мільйонів

Українські прикордонники припинили незаконний транзит пального через Дунай, проте бенефіціари оборудок сподіваються на їхнє відновлення. Повз українську скарбницю нелегально протікають сотні мільйонів доларів.

Але до економічної катастрофи тут треба додати екологічну, що може статися там будь-якої миті. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Гирло, де найбільша річка старої Європи впадає в Чорне море, – улюблене місце шахраїв та контрабандистів усіх ґатунків, які роками виловлюють гроші в каламутній дунайській воді.

61-ша миля Дунаю – легендарне місце, де робляться мільйони. В цій точці російська солярка тихо перетікає з корабля на корабель, а грошовий потік непомітно перетинає український кордон.

Злочинні схеми вражають своєю простотою та зухвальством. Сім танкерів із нафтопродуктами роками стояли на Дунаї з українського боку кордону. Фактично – це нелегальні плавучі заправки. З одних кораблів на них заливали солярку. Інші судна від них заправлялись.

Та на заборону тут багато років чхати хотіли. Відвантажувати пальне в порту означає платити податки до українського бюджету. Але достатньо трохи відплисти в каламутні води Дунаю і мільйони від нелегального продажу перетікають у кишені.

“Міжнародний правовий режим Дунаю: бункеровка може здійснюватися в акваторії портів та самих портах”, – каже начальник відділу адміністративно-юрисдикційної діяльності Ізмаїльського прикордонного загону Костянтин Мельник.

І додає, що вони порушують і міжнародне законодавство.

Попри кричущі порушення законодавства, схема блискуче працювала понад 15 років. Зараз прикордонна служба намагається перекрити кисень тим, хто контролює дунайські оборудки. Із березня заправка на 61-й милі припинилася.

Незважаючи на заборону відвантажувати солярку, частина плавучих заправок залишилися на Дунаї, а їх власники подало до суду на прикордонників. Чекають на поновлення сірих схем.

Доки власники солярки чекають на слушний момент для поновлення своїх схем, їхні старі танкери біля українських берегів – пряма загроза екології. Будь-яка тріщина в іржавому борті може перетворитися на техногенне лихо. Нафтова пляма зі швидкістю Дунаю впевнено попрямує до Чорного моря і може не лише зіпсувати здоров'я відпочивальникам, а й вбити цілі популяції риб та птахів.

Те, що принаймні один із танкерів в аварійному стані, видно неозброєним оком.

“Є погроза екології. Ці судна мають і несуть загрозу для природи України, для наших вод та всієї екології”, – зазначає начальник відділу адміністративно-юрисдикційної діяльності Ізмаїльського прикордонного загону Костянтин Мельник.

Походження нафтопродуктів, які загрожують вилитися в українські води з танкерів, важко довести. Але на берегах Дунаю і малі, й старі чудово знають, що левова частка контрабандного пального з Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *