Село у Харківській області, де зафіксували спалах коронавірусу, обкопали рівчаками

До Високопілля Харківської області від сьогодні перекопані дороги. А на дорогах, які залишились проїзними, облаштували блокпости, йдеться у ТСН.12:00.

Їх  встановили  після смерті 71-річної жительки, в якої діагностували коронавірус. Напередодні стало відомо ще про одну смерть, померла пенсіонерка, яка контактувала з першою жертвою вірусу за її життя. Також у селі два десятки інфікованих. Аби уникнути поширення вірусу, на блокпостах колеса автівок вже кілька днів дезінфікують спеціальним розчином, а медик міряє температуру водіям та пасажирам. Пропускають лише лікарів, рятувальників, продуктові машини. Або тих, в кого є спецперепустка.

Втім, незважаючи на такі заходи, місцеві жителі придумали, як їх уникати. Вони просто обминали блокпости і їхали у село та з нього навпростець, польовими дорогами. Щойно про це стало відомо, у сільраді вирішили перекопати шляхи. Усі дороги, що ведуть у село, впоперек нині перериті так, що авто не проїде. Але водіїв це не надто лякає. Траншеї вони об'їжджають полем, на ґрунті добре видно сліди від колес. Як з ними боротися, у Високопіллі ще не придумали.

У Харківській області коронавірус виявили у 77 жителів, із них більше третини – саме жителі цього села. Загалом в Україні станом на ранок 21 квітня – 6125 підтверджених випадки коронавірусу.

Кореспондент ТСН Юлія Семененко

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *