Рік в італійській в'язниці: чи є ще шанс, що нацгвардієць Марків незабаром вийде на свободу

Уже виповнився рік, як в Італії засудили до 24 років в'язниці Віталія Марківа. Італійський суд звинуватила українського нацгвардійця в загибелі фотокореспондента Андреа Роккелі. Захист Марківа переконує, що він не міг навіть теоретично поцілити у людину з автомата Калашникова більше ніж за два кілометри і навіть не міг його бачити, бо перебував по той бік пагорба.

Чи є ще шанс, що Віталій Марків незабаром вийде з італійської в'язниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рік тому італійський суд засудив до 24 років в'язниці з виплатою усіх процесуальних витрат українця Віталія Марківа. З його мамою складно говорити і сьогодні. Їй важко не бачитися з сином кілька місяців поспіль – через карантин дозволяють короткі зустрічі через скло, а заради цього їй треба їхати через усю Італію. Однак найважче Оксані Максимчук думати, що її син мусить майже чверть століття просидіти у в'язниці разом з найжорстокішими рецидивистами Італії. Оксана зазначає, що не дозволяє собі опустити руки, бо це одразу відчує її син. А ще жінка сподівається на допомогу української держави. 

“Віталій не роздумуючи пішов на захист України, і ми надіємося, що і Україна підтримає не тільки його, але й всіх своїх захисників, допоможе відстояти, тому що тут йдеться про честь усього українського війська і право на захист нашої держави”, – каже вона.

Українці в Італії продемонстрували неймовірну самоорганізацію та єдність. Кілька років вони збиралися разом і їздили на усі суди у справі Марківа. Тепер після засудження вони носять футболки з написом “Марків невинуватий”, постійно розповідають італійцям про цю справу.

Журналістка Ольга Токарюк у розслідувані загибелі фотокореспондента Андреа Роккелі зробила певно більше, ніж його співвітчизники-слідчі. Вона взялася за цю справу разом з італійськими журналістами.

“Їх також дуже здивував цей вирок і сказали: “Давай зробимо розслідування наше”. Розслідування, яке ніколи не провели італійські слідчі, вони жодного разу не були на Донбасі”, – розповіла вона.

Їхня команда вже рік знімає фільм про Віталія Марківа. Опитали десятки людей, знайшли свідків, які були поряд з Роккелі у день загибелі. А ще провели експерименти на горі Карачун. Оля все більше переконується, що Віталій зі своєї позиції не міг навіть бачити журналістів на околиці Слов'янська. 

“Марків просто опинився не в тому місці, не в той час і не з тими людьми поспілкувався”, – говорить вона.

Фактично, уся доказова база проти Віталія – телефонна розмова, яку нібито підслухала італійська журналістка, під час якої Віталій розповідав про обстріли. Ольга Токарюк переконана, що якщо судді візьмуть до уваги хоча б частину доказів захисту Віталія, то Марківа мусять відпустити з зали суду. Однак дату апеляції у Мілані ще навіть не призначили через карантин. Засідання відбудеться не раніше вересня-жовтня. А це означатиме, що Віталій принаймні до осені сидітиме у в'язниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *