Рятувальники третій день гасять пожежі в Житомирській області: задіяли понад тисячу осіб

В Житомирській області третій день триває пожежа, що станом на 13 годину 19 квітня охоплює територію 4 090 гектар. Про це повідомляє пресслужба ДСНС з посиланням на голову відомства Миколу Чечоткіна.

Нині на ліквідацію пожежі кинули 1055 рятувальників та працівників Держлісагенства, а також понад 100 одиниць техніки.

“Станом на сьогодні локалізовано 5 великих пожеж, 4 у стані ліквідації, саме тут працюють великі пожежні літаки Ан-32П. Вночі працювали над тим, щоб пожежа не розповсюдилась на територію Білорусі. Планується, що сьогодні вдасться ліквідувати ще 2 пожежі. Сьогодні зранку розвідка відпрацювала найбільш критичну ділянку. Визначила координати і вже сьогодні авіація ДСНС відпрацює саме цю область. Вчора авіація ДСНС здійснила 21 скид води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населені пункти, наразі там працює особовий склад. Також сьогодні авіація буде працювати на болотистій місцевості, де неможливо використовувати наземну техніку”, — зазначив Микола Чечоткін.

Водночас в Чорнобильській зоні загрози розповсюдження вогню немає: 4 осередки вогню локалізовано. До ліквідації загорянь залучили понад 700 осіб та понад 150 одиниць техніки. Також на місці працює авіація. Роботи із гасіння пожеж ведуться цілодобово.

Нагадаємо, через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа. Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ.

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *