Разумков засудив ідею зміни постанови Ради для проведення виборів на окупованому Донбасі

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкинув можливість перегляду постанови ВР про місцеві вибори, чого вимагає Росія для проведення виборів на окупованих територіях “Л/ДНР”. Водночас нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура заявив, що фракційна більшість готова підтримати внесення змін. 

Так, в етері телеканалу “Україна 24” Разумков нагадав, що постанова про місцеві вибори була ухвалена Радою відповідно до закону України, де йдеться про те, що ВР оголошує місцеві вибори не пізніше ніж за 90 днів до дати виборів.

“Сьогодні вносити будь-які зміни до цієї постанови – це піддати сумніву легітимність проведення виборів на всій території держави, тому що це суперечитиме чинному законодавству”, – пояснив він. 

Крім цього, він не вважає, що постанова ВР про місцеві вибори не може бути пов’язана з Мінськими угодами, в яких вибори на Донбасі згадуються в дев’ятому пункті. За його словами, попередні вісім пунктів угод досі повністю не виконані. 

“Постанова (Ради про вибори – ред.) жодним чином не пов’язана з Мінськими угодами. Її можна по-різному трактувати, але вибори згідно з Мінськими угодами – це дев’ятий пункт. Я не впевнений, що ми сьогодні можемо говорити, що в повному обсязі виконані вісім попередніх. Тому зараз говорити, що постанова чомусь, комусь заважає, м’яко кажучи, не зовсім коректно”, – заявив він.

Разумков впевнений, що вибори на окупованих територіях Донбасу не можуть відбутися за українським законодавством, а сам процес суперечитиме демократичним нормам.

“Організаційно це неможливо сьогодні зробити, вони не можуть відбутися за українським законодавством, там немає доступу всіх політичних партій і сил, які зареєстровані в Україні, там, на жаль, не працює свобода слова. Головне, що там будуть не вибори, а призначення тих чи інших людей. Цей підхід суперечить демократичним нормам, до яких ми з вами звикли. Це не може відбуватися під дулами кулеметів”, – наголосив він.

Однак нардеп від “Слуги народу” та автор змін до постанови Олександр Качура в етері “Україна 24” висловив протилежну думку. Він заявив, що близько 70% фракції “Слуга Народу” “прихильні до того, щоб такі зміни до постанови були внесені”. Остаточно, за його словами, депутати це вирішили після виступу 18 вересня у Раді першого заступника голови української делегації у ТКГ Олексія Резнікова та глави Офісу президента Андрія Єрмака.

“На мій погляд, мудре рішення для того, щоб розблокувати процес мирний, для того, щоб 300 військовополонених повернулися, щоб розведення військ ще на трьох ділянках відбулося – нам треба внести все-таки зміни і виправити тут помилку, про яку я казав ще кілька місяців тому”, – сказав Качура.

Нагадаємо:

11 вересня на зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки” Росія почала вимагати, щоб українська сторона погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні, ухваленої 15 липня, аби провести вибори на окупованих територіях Донбасу. Нині постанова передбачає, що місцеві вибори на окупованих територіях можуть відбутися лише після припинення окупації, виведення усіх незаконних збройних формувань з території України та відновлення контролю за кордонами.
Представники незаконних збройних формувань “Л/ДНР” вимагають у ТКГ, щоб український парламент змінив постанову про місцеві вибори, щоби провести їх і на окупованих територіях Донбасу, інакше вони відмовляться від обміну полоненими. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *