ПЦУ передала до Єрусалима лампадку для Благодатного вогню, який роздаватимуть за спецумов

Українська православна церква передала разом з посольством України в Ізраїлі до Єрусалима лампадку для Благодатного вогню. 

Цьогорічна “церемонія” через коронавірус відбудеться без присутності паломників та з обмеженою кількістю учасників. А вогонь будуть доставляти за спецпроцедурою. В Ізраїль прилетять делегації з різних країн і будуть чекати на вогонь на борту літаків. Представники після сходження вогню доставлять лампадки до літаків.

Та предстоятель ПЦУ Епіфаній в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив, що Православна церква України може не отримати Благодатний вогонь, адже відсутнє сполучення між країнами, а кошти, які потрібно викласти за  чартер краще спрямувати на закупівлю медичних засобів.  

«Але я схильний до того, що краще ті кошти, які використають на літак, використати для того, щоб закупити відповідні медикаменти чи засоби захисту для лікарів. І тому я не впевнений, що буде привезено благодатний вогонь. Але, можливо, якимось чином для всіх церков, бо ми, збираючись спілкуючись із державою, з поліцією, говорили про те, що якщо це робити, то робити всім разом. Тобто привезти благодатний вогонь для всіх церков або загалом не привозити його у цей такий відповідальний час в цьому році», – заявив Епіфаній.

Тож як і коли лампадка повернеться до України поки залишається невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *