Природа на перепочинку: без українців у парках буяє ранній бузок і вже відцвітають магнолії

На два тижні раніше терміну зацвів бузок, уже  відцвітають екзотичні  сакури та магнолії і все це без людей. Ботанічні сади та парки закриті на карантин,  до них пускають лише працівників, але природа без людей геть не сумує, йдеться в ТСН.19.30.

Його зірковий час у травні, але білий  бузок  уже розквітнув на повну. Польові кульбаби вже  взагалі  відцвіли. Іриси,  які зазвичай  цвітуть на початку червня, на клумбах –  буяють. Необхідну кількість тепла для цвітіння ці рослини  набрали ще взимку, тому і зацвіли  раніше   свого  терміну. Але весняні нічні приморозки їм  можуть нашкодить, кажуть експерти.

А в Києві теж раніше  терміну – відцвітають магнолії та сакури.  Від  білих квітів  магнолії  зірчастої   вже взагалі  нічого  не лишилося. Люди так і не встигли  ними помилуватися.  А у сакур  та рожевих магнолій пік цвітіння. Там, де у минулі  роки був натовп – тепер  порожньо. Але , здається,  за природою лише люди сумують.  А у неї, навпаки, з'явився шанс  перепочити від нашої надмірної уваги.

У місцевому парку Маріуполь  понад двісті тисяч  цибульних квітів  висаджено орнаментами, як у голандському Кекенгофі. Може саме карантин посприяв, а може  звісно,  встановлені камери спостереження – допомогли:  та  цього  року звідси   ще не вкрали  жодної квітки.

Надзвичайно тепла зима та рання весна завчасно розбудила природу і на Харківщині. Щоправда, через брак вологи – все маленьке та слабке. Біологи жартують, що з такими  кліматичними змінами, згодом  варто задуматися  і над новим асортиментом  для озеленення вулиць. «Є кактуси, які здатні переносити такі температури, але ще не так тепло у нас, у нас ще доволі холодні зими», – жартує біолог Юрій.

Поки ми в ізоляції  –   всі ранні квіти та фруктові дерева відцвітуть без нас.  Якщо вродять – ми просто восени скористаємося їхніми плодами.

Кореспондент Валентина Доброта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *