Пожежу в Чорнобильській зоні могла влаштувати група осіб – МВС

До пожеж у лісах Чорнобильської зони, які вдалося загасити 14 квітня, може бути причетною група осіб. 

Про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко в ефірі hromadske.

“Є декілька ознак, що могли бути інші особи, які проникли в зону відчуження. Поліцією вивчаються причини таких масштабних пожеж та не поодиноких осередків загоряння. Ця пожежа була незвичайна тим, що було декілька осередків у багатьох місцях. Поки це припущення, що могла діяти група осіб”, – розповів Шевченко.

Водночас, за його словами, підозри у причетності до підпалів вручили вже двом особам. “Слідство триває. Вони не затримані”, – сказав речник, додавши, що підозрювані пояснюють, що вони підпалювали ненавмисно, з побутових причин.

Нагадаємо, що одним із підозрюваних є 27-річний мешканець села Рагівка, який раніше пояснював, що тричі підпалив сміття та траву заради забави, а коли вітром вогонь перекинуло далі, не зумів загасити багаття. Чоловіка звинувачують у знищенні або пошкодженні об’єктів рослинного світу. Санкція статті передбачає до 8 500 гривень штрафу, а також до п'яти років позбавлення волі.

Як повідомлялося, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *